Srdce na dlani získala „naša“ Izabelka

Izabelkine dobrodružstvá, knižka autorky Martiny Paškovej, získala ocenenie Srdce na dlani v rámci Trenčianskeho kraja. Za nomináciou stojí Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS), ktorá vďaka charitatívnemu predaju knihy môže pomáhať klientom.

Na foto sú dva listy - Ocenenie s textom: Srdce na dlani, Dobrovoľnícky projekt pre OZ To je život, pod vedením Mgr. M. Paškovej za vytvorenie knihy podporujúcej ÚNSS (nejde o presnú citáciu) a vľavo sprievodný list vysvetľujúci, preto sa ocenenie neodovzdáva osobne.
Ocenenie Srdce na dlani získalo OZ To je život, ktoré predajom knihy Izabelkine dobrodružstvá podporuje Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Tešíme sa z každej pomoci, ktorú nám poskytnú naši partneri, dobrovoľníci, či rôzne spoločnosti. No rovnako radi dávame o ich podanej pomocnej ruke vedieť, a keď prišla možnosť oceniť dobrý úmysel OZ To je život, neváhali sme. Treba hovoriť o tom, ak niekto robí čosi pre iných, o pekných nápadoch a originálnej forme pomoci.

„Samotná nominácia od Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska znamenala pre naše občianske združenie To je život veľkú poctu. Akúsi oficiálnu formu vďaky za našu snahu finančne pomôcť ľuďom a deťom so zrakovým postihnutím, a to venovaním výťažku z predaja knižky Izabelkine dobrodružstvá. Priznám sa, že som pod tlakom udalostí posledných mesiacov na nomináciu pozabudla. O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď som sa dozvedela, že sme Srdce na dlani za Trenčiansky kraj získali práve my,“ hovorí Martina Pašková, autorka knihy Izabelkine dobrodružstvá a zakladateľka OZ To je život. 

K výberu Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska ju inšpiroval i vlastný život. „Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska sme pre podporu vybrali zámerne, keďže môj otec bol od môjho narodenia úplne nevidiaci. Takýmto spôsobom som si na neho spomenula a chcela pripomenúť všetky krásne chvíle, ktoré sme spolu prežili. Verím, že sme spoločne s ilustrátorkou Andrejkou Nešťákovou aspoň trošku prispeli, pomohli a urobili niekomu radosť,“ vyznáva sa autorka.

Dovedna venovalo OZ To je život predajom knihy Izabelkine dobrodružstvá ÚNSS 1 600 eur. Prvých 500 eur sa nazbieralo veľmi rýchlo a ďalšie prišli takmer v závese. Rovnú tisícku teda venovali na pomôcky určené detským klientom našich krajských stredísk. Krátko pred Vianocami nás však Izabelka potešila opäť, keď sme obdržali symbolický šek na ďalších 600 eur. Tie sa zástupcovia OZ To je život rozhodli venovať do Programu individuálneho darcovstva, ktorý pomáha s dofinancovaním pomôcok pre nevidiacich a slabozrakých. Aktuálne už pomohli klientom pri zakúpení písacieho stroja pre nevidiacich či špeciálnych lúp.

„Izabelkine dobrodružstvá deťom prezentujeme na rôznych besedách v základných školách. Už v úvode knihy sa dočítajú, že jej kúpou prispeli svojim rovesníkom so zrakovým postihnutím. Debatujeme o tom a deti sú pyšné, že urobili dobrý skutok. Samy často rozprávajú o tom, kto v ich rodine nosí okuliare, alebo aký iný zdravotný problém má. Rozprávame sa aj o tom, že pomôcť hocikomu, kto to potrebuje je správna vec a naše spoločné stretnutia sa končia výzvou, aby aj ony urobili nejaký dobrý skutok,“ dopĺňa M. Pašková.

V prípade, že máte záujem o objednanie knihy Izabelkine dobrodružstvá a podporu Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska, píšte na e-mail: fricovska@unss.sk. Ďakujeme a prajeme príjemné čítanie.

Viac o knihe sa dočítate aj v interview s autorkou, ktorý nájdete v rubrike Rozhovor.

Obálka knihy Izabelkine dobrodružstvá, na ilustrácii sa nachádzajú dve dievčatká a uprostred hnedý psík.
Obálka knihy Izabelkine dobrodružstvá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *