Škôlkarov z Leopoldova potešili Paci Pac

Program Zdravé oči už v škôlke priniesol v uplynulom roku novinku – rovnomennú pesničku skupiny Paci Pac. Materské školy, ktoré boli do programu zapojené, mohli zabojovať o koncert tejto obľúbenej kapely. Podmienkou bolo nacvičenie krátkeho tanečného videa na spomínaný detský song.

Škôlkarska záhrada ožila známymi detskými piesňami, smiechom a tancom.

Šťastena sa napokon usmiala na škôlkarov z MŠ Chrobáčikov svet z Leopoldova. Minulý utorok sa drobci mohli potešiť návštevou skupiny a špeciálnym koncertom iba pre nich. O výhru sa postarala trieda Motýlikov pod vedením pani učiteľky Viery Lehutovej: „Nácvik súťažného tanca nebol vôbec náročný, pretože pre deti je pohyb úplne prirodzený proces, robia ho s radosťou. Navyše, ak im to podáme spôsobom, že je to vlastne hra, ide to veľmi ľahko. Dnešný koncert bol pomyselnou čerešničkou na torte. Myslím si, že deti si to užili na sto percent.“

Vitamani boli milým prekvapením a spomienkou na výnimočný koncert od Billa ľuďom, o.z.

Odznel obľúbený Traktor aj zdravé očká…

Drobci si spolu s Paci Pac zanôtili nielen pesničku Zdravé oči už v škôlke, ale aj obľúbený Traktor, Pes a mačka či Slon. Vďaka hlavnému partnerovi programu BILLA ľuďom o. z., ktoré už niekoľko rokov program podporuje, si odniesli aj milú zdravú spomienku – plyšového Vitamana. „Preventívny program Zdravé oči už v škôlke je pre nás kľučový. Za viac ako šesť rokov našej spolupráce prešlo meraním viac ako 106 000 detí a až u 18 % z nich bola odhalená zraková odchýlka. A to je dôvod, prečo je program veľmi dôležitý, aby sme už v ranom veku odhalili problém a následne sa mohol včas riešiť. O meraní dostane každé dieťa aj certifikát, ktorým sa môže rodič preukázať u lekára,“ hovorí Jana Gregorovičová, podpredsedníčka predstavenstva BILLA ľuďom, o. z.

Koncert bol odmenou za zapojenie sa do súťaže v rámci programu Zdravé oči už v škôlke.

Dôležitosť programu Zdravé oči už v škôlke potvrdzujú aj skúsenosti učiteliek v materských školách. „Mám v triede chlapčeka, ktorému ste odhalili zrakovú vadu. Vždy, keď prídu vaše pracovníčky, očká mu skontrolujú a potvrdia, že má výborne nastavené okuliarky. Je skvelé, že robíte tento preventívny program, pretože malé dieťa nevie povedať, že dobre nevidí, a je to výrazná pomoc aj pre rodičov, ktorí sa tak môžu vyhnúť vážnejším zrakovým problémom u dieťatka,“ dopĺňa pani učiteľka Viera Lehutová.

Videoklip Zdravé oči už v škôlke deti nielen zabaví, ale je tiež plný zaujímavých tipov na aktivity, ktoré deti nielen zabavia, ale zároveň rozvíjajú detské očká. Nájdete ho na aj na našom YouTube kanále: https://www.youtube.com/watch?v=BINJyHwyDoY

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *