PUZZLE VÝZVA od 9. – 15. mája na sociálnych sieťach

Možno aj vy máte vo svojom blízkom okolí ženu alebo muža, ktorí z rôznych príčin ostali na výchovu detí, a tiež na všetko ostatné, úplne sami. 

Na ilustrácii sú v pozadí budovy, cez ne ide rad farebných puzzle a po nich kráča žena.
Pridajte sa k puzzle výzve i vy a pomôžte jednorodičom. Foto: pixabay.com

Byť obklopený kompletnou rodinou je šťastie, ktoré človek veľakrát naozaj intenzívne docení až v situácii, kedy takúto možnosť nemá. Pre osamelé maminy a ocinov je zásadná nielen pomoc, ale aj morálna opora spoločnosti.

Jednorodičovské domácnosti doslova prepadajú sitom štátnej podpory. Preto s blížiacim sa medzinárodným dňom rodiny (15.5.), nebyť ľahostajní a poukázať na ich situáciu, je to najmenej, čo pre nich môžeme urobiť. 

Jednorodič je osamelý rovnako ako jeden puzzle kúsok, ktorý však spolu s ďalšími dielikmi vytvára silné putoDopĺňa tak celkový obraz spoločnosti, ktorého je neodmysliteľnou súčasťou. BILLA ľuďom a projekt CHLEBODARCA sa preto opäť po roku rozhodli vyzvať verejnosť, aby sa spojila a vyjadrila podporu rodinám, kde všetko zostáva na pleciach jedného rodiča. 

Ak v týždni od 9. – 15. mája zavesíte na sociálnu sieť svoju fotku s akýmkoľvek puzzle kúskomukážete komunite jednorodičovských domácností, že v tom nie sú sami.  

Fundraiserka ÚNSS, Michaela Holíková, podporuje Puzzle výzvu.

O projekte CHLEBODARCA – KEĎ POMÁHA „OBYČAJNÝ“ CHLIEB 

Sami sa starajú o deti, chodia do práce, často nielen do jednej, a popritom zabezpečujú chod domácnosti. Na starostlivosť o svoje fyzické či psychické zdravie im už jednoducho nezostáva čas. Taký je život asi 150 000 slovenských jednorodičov, ktorí sa v ničom nemôžu spoľahnúť na pomoc partnera. Aj kvôli chýbajúcemu príjmu druhého rodiča sú takéto rodiny mimoriadne ohrozené chudobou.

Projekte CHLEBODARCA, ktorý funguje pod záštitou o. z. BILLA ľuďom poskytuje v spolupráci s n.o.  JEDEN RODIČ dlhodobú odbornú pomoc jednorodičom v núdzi, a to právnu, sociálnu, finančnú, kariérnu či psychologickú. Okrem toho každá podporená rodina dostáva potravinovú BILLA kartu, ktorá jej na jeden rok výrazne odľahčí rodinný rozpočet.  

Každý rodič, chce byť pre svoje dieťa ten najlepší. Vedeli ste, že každou kúpou chleba v predajniach BILLA po celom Slovensku, môžete osamelým maminám a otcom, podať pomocnú ruku? Aj vy sa môžete stať  hrdou CHLEBODARKYŇOU, či hrdým CHLEBODARCOM. Z každého predaného chleba, symbolu hojnosti a tepla rodinného krbu,  putuje jeden cent na pomoc jednorodičom v núdzi.  

Jednorodičia v núdzi sa do projektu CHLEBODARCA môžu prihlásiť na www.chlebodarca.sk.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *